IŠKROVOS KVIEČIA

Įvairių sričių kūrėjus į meno rezidenciją Panevėžyje 2023 m. Liepos 16 – 30 d.

Atranka jau baigėsi, dalyvauk kitais metais!

Nepriklausoma meno platforma IŠKROVOS - inovatyvus kultūrinis projektas šiaurės rytų Lietuvoje. Nuo 2014 m. kasmet sukviečiantis menininkus, atlikėjus ir svečius iš Lietuvos bei užsienio kūrybiškai įveiklinti Panevėžio industriniame rajone esantį buvusios tiekimo įmonės administracinį pastatą į gyvą alternatyvią kultūros erdvę.

2023m. liepos 22-29 dienomis IŠKROVOS taip pat atvers duris su kasmetinio festivalio programa ir 500m2 galerijos ekspozicija, apjungiant pramonę, muziką, šiuolaikinį meną ir vietinį kūrybinį potencialą. Rezidencijų programa siekiama praplėsti kasmetinio festivalio veiklas bei permąstyti šiuolaikinio žmogaus ir industrinės aplinkos santykį antropoceno laikotarpyje, ugdyti kritinį mąstymą, skatinti kūrybiškumą, novatoriškas idėjas ir procesus, menininkų mainus ir bendradarbiavimą. 

Rezidencija skirta susitelkti į meninio tyrimo procesą bei jo ilgalaikę vertę dalyvaujantiems kūrėjams bei auditorijai. Apmąstant vietos kultūrinio tapatumo virsmą iš pramoninio į kūrybiškai šiuolaikišką, siekiama aktualizuoti XX a. industrinį paveldą bei jo panaudojimą lokaliu, regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis. Rezidencijos pabaigoje norima, jog įgytos patirtys, bendrystė ir atradimai padėtų tolimesnėje jų kūryboje ir IŠKROVOMS pastatą verčiant kasmetine, o ilgainiui nuolatine, kultūrinio dialogo platforma.

Programa yra atvira menininkams, kuratoriams, architektams ir dizaineriams, laukiami ir kitų sričių profesionalų pasiūlymai dėl rezidencijos. Pirmą rezidencijos savaitę pastate gyvens keturi rezidentai su organizatoriais, o antrą rezidencijų savaitę taip pat prisijungs dalis IŠKROVOS festivalio programos dalyvių. Jų rutinos ir buitis ragins ieškoti naujų meno tyrimo formų ir dialogų, kurie atsispindės projekto parodoje ir dirbtuvėse.

Stipendija ir išlaidų padengimas

Kiekvienam dalyviui-ei skiriama iki 250 EUR stipendija kūrybai, medžiagoms ir dirbtuvėms įgyvendinti bei nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas. 

Rezidentams iš užsienio ir kitų miestų nei Panevėžys padengiamos kelionės išlaidos pagal jų ir organizatorių bendrą susitarimą.

Rezidencijų trukmė

2 sav., nuo 2023m. liepos 16d. iki 30d.

Darbo ir gyvenimo sąlygos

Dalyviai kviečiami reziduoti buvusiame tiekimo įmonės administraciniame pastate, Tiekimo g. 4, Panevėžys. Tai pramoniniame rajone esantis 1000m2, dviejų aukštų pastatas, kurį juosia kiemas. Pastate yra daugybė nedidelio dydžio kambarių (buvusių kabinetų), kelios didelės erdvės, atominė slėptuvė, rūsys (potencialios erdvės kūrybai), dušas, virtuvė. Pastato buvusiuose kabinetuose įrengti du miegamieji kambariai, kuriais dalinsis keturi vienu metu gyvenantys rezidentai.

Pastato keli kambariai pripildyti įvairių daiktų (stiklo, plytelių, kartono, audeklų, elektronikos ir kt.), kuriuos, jei norima, bus galima naudoti, sveikintina per-naudojimo tema plačiąja prasme.

Bus galima naudotis dviračiais. Laukiami ir gero charakterio augintiniai. Prašome atsivežti mėgstamus ir specifinius įrankius bei drabužius.

Jei turite klausimų apie sąlygas, rašykite rezidencijos programos kuratorei
Gretei Onai Tvarkūnaitei - 
residency@iskrovos.com

Pristatymas visuomenei

1-oji rezidencijos savaitė (liepos 16-22d.) bus skirta susipažinimui, tyrimui rezidencijos tema, kūrybai ir pasiruošimui, o 2-oji (liepos 22-30d.) - festivaliui, pri(si)statymams, aktyviai meninei veiklai. Bus skatinamas tarpusavio bendradarbiavimas - pagal projektų pobūdį keturių rezidentų bus prašoma įrengti bendrą vieną arba dvi atskiras studijas/laboratorijas/pasaulius pastato kabinetuose, kurie festivalio metu taps atviri lankytojams. Juose rezidentai tęs pradėtus darbus bei vieną iš dienų bus prašomi pravesti dirbtuves. Taip pat reikės sukurti tekstą ir/arba vaizdų IŠKROVOS rezidencijos leidiniui. Kambariuose galima viskas. Galima galvoti ir apie veiklas kieme, ant scenos arba kūrybiškai įveiklinti/apibendrinti visą pastatą.

Liepos 22-30 dienomis IŠKROVOS atvers duris visuomenei su kasmetinio festivalio programa ir 500m2 galerijos ekspozicija. 22d. įvyks festivalio atidarymas, kuriuo metu pastato erdvėse atsidarys galerija, rezidentų kabinetai bei trys gyvos ir elektroninės muzikos scenos. Rezidentai mėgausis festivalio programa bei ją papildys pristatydami savo tyrimą. Numatoma, kad muzikos ir meno festivalį aplankys per tūkstančio žmonių auditorija.

Paraiška

Kviečiame užpildyti paraiškos formą iki 2023 m. gegužės 31 d.

Atranka

Menininkai bus atrinkti atviro kvietimo būdu remiantis šiais kriterijais:

– tarpdiscipliniškumas, apimantis skirtingas meno sritis;

– profesionalumas, autentiškumas ir inovatyvumas arba, kitaip tariant, meninis razbainiškumas, alternatyvumas;

–  motyvacija, numatomo meninio tyrimo metodika ir tikslingumas;

–  gebėjimas dirbti su vieta ir kurti bendruomenėje, įtraukiant į kūrybos procesą įvairaus amžiaus ir gebėjimų dalyvius;

–  atsižvelgiant į paraiškų stiprumą, bus siekiama į rezidencijos programą įtraukti bent vieną kūrėją iš Panevėžio.

Dalyvius atrinks IŠKROVOS platformos komanda.

Rezidencijų programą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.