IŠKROVOS KVIEČIA

įvairių sričių kūrėjus teikti pasiūlymus parodai “Industrinė kultūra ir jos kismas", kuri vyks liepos 22-29 d. Panevėžyje.

Panevėžys, penktas pagal dydį Lietuvos miestas, sovietinės okupacijos metais buvo pramonės centras. Daugiau nei prieš 30 metų Lietuvai atgavus nepriklausomybę, miestas susidūrė su demografijos ir industrijos nykimo problema - daugelis jo didžiųjų gamyklų stovi apleistos. IŠKROVOS ėmėsi iššūkio atkurti Panevėžio veidą garsindamos jo pramoninę praeitį pakeičiant pramoninių pastatų paskirtį šiandien. „IŠKROVOS“ – tai vieta, skirta trinti atminties krūvį, kurį dabar atėję žmonės keičia – kuriame netradicinę erdvę, veikiančią savivaldos ir bendruomeniškumo principais. Tikimės, kad užmirštas miesto gatves sugrąžinsime į miesto žemėlapį, pakeisdami pagrindinių pramoninių pastatų paskirtį šiam kasmetiniam muzikos ir meno festivaliui. 

Pramonės kultūrą ir jos raidą galima dualistiškai apibrėžti kaip apčiuopiamą ir neapčiuopiamą.   Materialioji apima pramoninius kraštovaizdžius ir pastatus, kurie sudaro tam tikros teritorijos pramoninį paveldą ir dažnai yra išsaugojimo veiklos objektas. Nematerialioji pramonės kultūra apima patirtį, požiūrį, vertybes, tradicijas ir tarpusavyje susijusius socialinius veiksnius už gamyklos ribų. IŠKROVOS 2023 laukia paraiškų, kurios paskatintų Panevėžiečių ir miesto svečių diskusijas šia tema.

Savaitę truksiančio festivalio metu, liepos 22-29 d., IŠKROVOS atvers duris visuomenei su savo kasmetine festivalio programa. Liepos 22 d., šeštadienį, 500 m2 ploto galerijos erdvė kartu su rezidencijų studijomis, trimis gyvos ir elektroninės muzikos scenomis atidarys festivalį, užimdama erdvias industrines erdves ir kviesdama žiūrovus pasinerti į meną, muziką ir industrinę kultūrą visą savaitę truksiančio festivalio metu. Kviečiame įvairių sričių kūrėjus teikti paraiškas dalyvauti parodoje, pasirodymuose ir (arba) kūrybinėse dirbtuvėse.

Kviečiame užpildyti paraiškos formą iki 2023 m. birželio 9 d., vidurnakčio (EEST).

  • Galerijos dalyviams bus suteiktas bilietas į visas festivalio veiklas, apgyvendinimas ir maitinimas.
  • Meno kūriniai bus surenkami Vilniuje. Kitais atvejais transportu pasirūpins ir išlaidas padengs festivalio organizatoriai.
  • Dirbtuvės vyks liepos 24 - 28 d. - visa reikalinga medžiaga bus suteikta pagal menininkų ir organizatorių susitarimą.