Apie mus

IŠKROVOS - tai nepriklausoma meno platforma, nuo 2014m. kviečianti kūrybiškai įveiklinti buvusį tiekimo įmonės administracinį pastatą Panevėžyje. Čia buriasi įvairių sričių kūrėjai, tyrėjai ir atlikėjai, iš Lietuvos ir užsienio, o to pasekoje vyksta kasmetinis muzikos ir meno festivalis, meno galerija post-industrinėje erdvėje, rezidencijos, diskusijos, dirbtuvės, ekskursijos, vakarėliai, ir kiti kultūriniai renginiai. Tokiu būdu, IŠKROVOS ne tik supažindina su pastarųjų amžių miesto istorija, bet ir siūlo tvarią, alternatyvią bei šiuolaikišką vietos kultūrinio tapatumo trajektoriją netradicinėje erdvėje. Siekiame aktualizuoti industrinį paveldą bei jo pernaudojimą lokaliu ir nacionaliniu lygmenimis bei ilgalaikės vertės dalyvaujantiems kūrėjams ir auditorijai pastatą verčiant kasmetine, o ilgainiui nuolatine, kultūrinio dialogo platforma. IŠKROVOS - vieta trinti atminties krūvį, kurį dabar atėję žmonės keičia. Kuriame netradicinę erdvę, veikiančią savivaldos ir bendruomeniškumo principais.

Sovietinės okupacijos metais Panevėžys buvo pramonės centras, magiškosios dėžutės kineskopų gamintojas, o IŠKROVOS menų platforma - tiekimo įmonės administracinis pastatas. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, miestas susidūrė su demografijos ir industrijos nykimo problema - daugelis jo didžiųjų gamyklų stovi apleistos. Tuo tarpu kultūrinis Panevėžio miesto veidas iš ikoniško teatro režisieriaus Juozo Miltinio tapo ne mažesnę karjerą padariusiu mafijozų miestu. Laukinėmis 90-ųjų sąlygomis, didžiąją dalimi Panevėžyje augę IŠKROVOS organizatoriai - egzotiniai augalėliai - jau paauglystėje barstė alternatyviojo meno sėklas, nors ir itin atšiauriomis sąlygomis. 2008 - 2013m. IŠKROVOS pastate aktyviai veikė alternatyvios muzikos įrašų studija „Siuvykla”, susikūrė DDL PLK grupė, buvo organizuojami slapti pankroko vakarėliai. 2014m. naktį leidžiant laiką vienoje Vilniaus apleistos bažnyčios varpinėje, kilo sumanymas jau kitos dienos vakarą suorganizuoti vienos dienos festivalį. Renginio pavadinimas, kvietimas į jį ir net pirmasis reklaminis vaizdo klipas buvo sukurti tą pačią naktį autostradoje Vilnius - Panevėžys, o visa kita jau istorija. Improvizuotas noras pasilinksminti išaugo į kasmetinį festivalį, o festivalis - į nepriklausomą meno platformą IŠKROVOS.

IŠKROVOS patalpos, tai pramoniniame Panevėžio rajone esantis 1000m2 dviejų aukštų pastatas, kurį juosia kiemas. Pastate yra daugybė nedidelio dydžio kambarių (buvusių kabinetų), kelios didelės erdvės, atominė slėptuvė, pirtis su baseinu, dušas, 70-ųjų stiliaus kavinė ir virtuvė. Į IŠKROVOS platformą kuratoriniu bei atviro kvietimo principais atrinkta bei pakviesta jau per keliasdešimt kultūros kūrėjų ir organizacijų. Kiekvienas meno platformos dalyvis yra atviras dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei ir kiekvienas turintis noro prisidėti prie IŠKROVOS meno platformos vystymo ir/ar kūrybinių veiklų yra kviečiamas susisiekti nedelsiant.

IŠKROVOS keičia, jungia ir mokosi - labai džiaugiamės jau įgyvendintais projektais ir itin dėkojame kartu juos kūrusiems - AČIŪ!

Kontaktai

GRETĖ ONA TVARKŪNAITĖ

Rezidencijų ir meno kordinatorė

MANTAS VARNAS

Kiemas stage

TOMAS ČIŽMAKOVAS

Sodas stage, viešieji ryšiai

MATAS NAKROŠIS

Rūsys stage, techniniai klausimai

PAULIUS ŠAPARNIS

Kiti klausimai<br>+370 618 45210

ŽYGIMANTAS KRIŠČIŪNAS

IVETA ŠMIDTAITĖ

Rėmėjai

Informacinis rėmėjas